Podpora dětí s odlišným mateřským jazykem a dětí cizinců v MŠ a 1. stupni ZŠ_2.běh: 12:15 – 16:15 hod

Pedagogové MŠ a elementaristé,

zveme vás na seminář Podpora dětí s odlišným mateřským jazykem a dětí cizinců v MŠ a 1. stupni ZŠ (zejména 1. a 2. ročník), který bude svým obsahem zaměřen na problematiku poskytování podpory dětem a žákům cizinců.

V současné době se pravděpodobně setkáte více než dříve s případy, kdy do kolektivu vašich dětí či žáků přijdou “nováčci” z jiného prostředí, kteří neumí česky. Jak s těmito dětmi pracovat? Jak by měla vypadat samotná podpora? Na co byste se měli zaměřit ve vzdělávacím procesu? Nejen na tyto otázky bude připravena odpovídat lektorka semináře Mgr. Hana SPLAVCOVÁ, vedoucí oddělení předškolního a prvostupňového vzdělávání Národního pedagogického institutu ČR.

Lektorka se bude dále také věnovat otázce, jak zřídit skupinu pro jazykovou podporu dětí a cizinců v předškolním vzdělávání a dalším oblastem týkající se začleňování cizojazyčných dětí a žáků do našeho školského systému.

V průběhu semináře bude lektorka připravena odpovídat na dotazy účastníků a bude také poskytnut prostor ke sdílení dosavadních zkušeností účastníků.

Seminář se bude konat ve dvou identických bězích dne 21.3.2022 na MěÚ v Rožnově pod Radhoštěm.

  1. běh: 7:45 – 11:45 hodin
  2. běh: 12:15 – 16:15 hodin

Více informací naleznete v pozvánce zde: mapii_pozvanka_cizinci_ms_21-3-2022a

 

Jeden příspěvek pro “Podpora dětí s odlišným mateřským jazykem a dětí cizinců v MŠ a 1. stupni ZŠ_2.běh: 12:15 – 16:15 hod

Comments are closed.