Seminář pro pedagogy ZŠ – Hlava, ramena, kolena, palce

21. říjen 2019 - 22. říjen 2019

Vzhledem k pozitivnímu hodnocení otvíráme v tomto roce již podruhé seminář, zaměřený na problematiku pohybového aparátu, s názvem HLAVA, RAMENA, KOLENA, PALCE, který se uskuteční ve dnech 21.10.2019 a 22.10.2019 ve studiu Zdravé Já v Rožnově pod Radhoštěm. Seminář, který je určený pro pedagogy ZŠ, povede zkušená fyzioterapeutka MVDr. Zuzana Neřádová.

Cílem semináře je vysvětlit jak snadno můžete žáky podpořit ve správném držení těla. Jak jim upravit pracovní plochu na lavici, a jak předejít postupné degeneraci páteře, která je způsobena dlouhým a nesprávným sezením.

Osmihodinový seminář je rozdělen na dvě části. V první čtyřhodinové části se budete teoreticky bavit o nejčastějších problémech způsobených dlouhým sezením. Bude vám vysvětleno, které svaly fungují, které nefungují, která se zkracují a které zůstávají ochablé. Z nefunkčních svalů vznikají nefunkční pohybové návyky, které se naučíte vidět. Rozeznat je na sobě, na ostatních dospělých i hlavně na dětech. Ve druhé části školení se zaměříte na opravu a nápravu svých pohybů. Budete se hýbat a prakticky si ukazovat jak ochablé posílit, zkrácené protáhnout a jak to dostat pod kůži tak, aby se naše tělo mělo zase hezky. A zároveň jste byli schopni to aplikovat na své žáky ve školních lavicích.
Bližší informace o semináři naleznete v pozvánce zde: mapii_pozvanka_hlavaramena_rijen2019