Rodiče, nejste v tom sami! – 2. část webináře s Mgr. Lenkou Bínovou

Rodiče, nejste v tom sami!

Zveme rodiče předškoláků na 2. část webináře s naší oblíbenou lektorkou, speciálním pedagogem a koučem rodičovských workshopů Mgr. Lenkou Bínovou. Ta pro rodiče předškolních dětí připravila několik webinářů. Druhý webinář se uskuteční ve středu 8.4.2020 od 17 hodin.

Pojďme společně projít nelehkou aktuální situací, která vás jako rodiče potkala. Budeme společně probírat témata, která se nyní týkají aktuální izolace dětí od sociálních kontaktů. Dopad této izolace na dítě – provedeme vás dětským světem a myšlením, aby jste pochopili chování a vnímání nestandartní sitauce očima dětí. Zaměříme se na otázky týkající se sociálních dovedností a schopností dětí – jak je posilovat (nezapomenout na ně), aby byly děti připravené zvládnout plynule přechod do běžného režimu, v souvislosti i s nástupem do ZŠ.

V aktuální situaci, kdy děti z mateřských škol nemají přístup k pravidelné přípravě před nástupem do ZŠ pod vedením paní učitelek, můžete i vy rodiče velmi kvalitně, hravou formou nahradit tuto přípravu i v domácích podmínkách.

Společně s lektorkou se budete procházet otázkami a odpověďmi, které vás v souvislosti se sociální izolací vás i vašich dětí napadají a trápí. Pojďme společně a pravidelně strávit chvíle, které mohou být povzbuzením pro vás rodiče a i možným nastíněním pochopit vnímání, prožívání a dětské chápání života mimo běžnou realitu.

Webináře budou určeny všem rodičům, ale především těm, kteří mají doma budoucího prvňáka. Cílem je podpořit roli rodiče v nestandardní situaci, ve které se nyní nacházejí a jsou pro nás opravdu velcí „hrdinové“. Naše snaha bude posílit zábavnou a povzbuzující formou roli rodiče.

Cílem je rozvinout interaktivní diskusi a poskytnout zábavnou a povzbuzující formou rodičům odpovědi, nejen na otázky týkající se školní připravenosti dítěte na vstup do ZŠ, jak dítě připravit i v domácích podmínkách.

Rodiče nebuďte v tom sami a pojďte diskutovat s odborníkem, který se vám pokusí zodpovědět dotazy, povzbudit vás a podat podporu.

Pozvánka na úvodní workshop je zde: mapii_pozvanka_binova_rodice_8-4-2020

Jeden příspěvek pro “Rodiče, nejste v tom sami! – 2. část webináře s Mgr. Lenkou Bínovou

Comments are closed.