Revolution train v Rožnově pod Radhoštěm

6. prosinec 2021
Jsme velmi rádi, že se nám podařilo po čtyřech letech opět zajistit s organizátory Nadačního fondu Nové Česko příjezd protidrogového vlaku REVOLUTION TRAIN do Rožnova pod Radhoštěm.
Vlak bude do našeho města přistaven v rámci probíhajícího projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II. v ORP Rožnov p. R. (tzv. MAPII), který v Rožnovském regionu realizuje Sdružení Mikroregion Rožnovsko.
Členům realizačního týmu projektu se tak podařilo pro žáky základních škol v mikroregionu Rožnovsko a širokou veřejnost zajistit příjezd tohoto vlaku již podruhé v průběhu čtyř let. V rámci svého podzimního turné protidrogový vlak zastaví na rožnovském nádraží v pondělí 6. prosince 2021.
Jedná se o speciálně vybavenou vlakovou soupravu, v jejímž interiéru návštěvníci prochází 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí na návykových látkách a vede návštěvníky k zamyšlení o hodnotě lidského zdraví. Celý interaktivní program je zacílen na lidské smysly a je využíván jako unikátní vzdělávací nástroj ke zvýšení funkční protidrogové prevenci mládeže. Více informací o protidrogovém vlaku lze najít na www.revolutiontrain.cz.
Dopoledne Revolution train v Rožnově pod Radhoštěm navštíví žáci úplných základních škol z mikroregionu a od 15:30 do 18:00 bude vlak otevřen také pro širokou veřejnost. Minimální věk návštěvníků je 10 let. U dětí mezi 10. a 12. rokem je nutný doprovod rodičů.
Vlakový program absolvovaly již desetitisíce lidí z České republiky, Německa, Slovenska či Polska
a více než 90 % z nich jej doporučuje jako nejlepší formu prevence. REVOLUTION TRAIN má podporu českých, slovenských a německých ministrů, zástupců krajů i měst. V závěru loňského roku projevili zájem o tento projekt další dvě evropské země.
Projekt REVOLUTION TRAIN rozšiřuje dosavadní přístupy k primární protidrogové prevenci. Nově je pro žáky, kteří vlak navštívili, připraven návazný program ve škole s názvem „TO JE ZÁKON, KÁMO!“ s cílem zajistit kontinuitu „vlakového příběhu“ a vysvětlit žákům trestněprávní odpovědnost v důsledku užívání drog a zvýšit u nich právní povědomí. Návazný program byl oceněn Evropskou cenou prevence kriminality.
Díky podpoře Sdružení Mikroregion Rožnovsko, které akci financuje v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II. v ORP Rožnov p. R., budou prohlídky pro všechny žáky i veřejnost ZDARMA.  Své místo si však raději rezervujte. viz. kontaktní údaje na plakátu zde:
Přejeme jedinečný zážitek!
Členové realizačního týmu projektu MAPII