Kreativita a dril, slučování neslučitelného?

Zveme pedagogy

na zajímavý interaktivní workshop Kreativita a dril: slučování neslučitelného?, který povede Mgr. Bára Dočkalová, profesorka didaktiky anglického jazyka na Pedagogické fakultě UK v Praze.

Drilování ve výuce cizích jazyků bývá někdy mylně považováno za činnost nudnou a bezduchou, která už v moderních přístupech nemá místo. To by však byla velká škoda. Abychom žákům pomohli docílit plynulosti projevu, je třeba jim umožnit, aby si jazykové prostředky do jisté míry zautomatizovali – a to se někdy bez opakovaného nácviku neobejde. Drilování navíc vůbec nemusí být bezduché, naopak poskytuje nekonečné možnosti pro zapojování představivosti a kreativity.

V tomto velmi praktickém workshopu lektorka účastníkům ukáže příklady aktivit, které jsou svou podstatou drilovací, zároveň však tvořivé. V první části se budou tyto činnosti aktivně zkoušet v angličtině, ve druhé si jek pak mohou přítomní sami vyvíjet na základě aktuálních potřeb. Účastníci si mohou přinést konkrétní učivo, např. gramatické struktury, které žákům dělají problémy, anebo učebnice.

Workshop je určený pro učitele angličtiny, nicméně podstata aktivit může inspirovat všechny jazykáře. Lektorka bude povídat v češtině, činnosti se pak budou zkoušet v angličtině.

Workshop se bude konat v pondělí 4.4.2022 od 8 do 14:30 hod. na MěÚ v Rožnově pod Radhoštěm.

Více informací v pozvánce zde: mapii_pozvanka_dockalova_4-4-2022a