A TUHLE KNIHU UŽ JSI ČETL? – literární klání pro žáky ZŠ

13. květen 2022

Vážení,

rádi bychom vás informovali o realizaci zajímavé projektové aktivity s názvem A tohle už jsi četl?,, do které jsou tentokrát zapojeni také žáci základních škol na Rožnovsku. Jedná se o literární klání, v rámci kterého jsme chtěli rozšířit zájem o čtení netradiční formou. Touto aktivitou chceme podpořit nejen rozvoj čtenářské gramotnosti, ale také spolupráci a kreativitu žáků a rozvoj kreativity.

Výchozí myšlenkou bylo nekopírovat či jen nemodifikovat soutěže, které už v regionu jsou a fungují, ale zkusit přijít s něčím novým, s cílem zapojit a podpořit co nejvíce žáků v četbě.  Jsme také velmi rádi, že partnerem v tomto literárním klání je Městská knihovna Rožnov p.R., jejíž zástupci aktivně spolupracují na přípravě této akce a budou se podílet na její realizaci.

Pointou literárního klání, do kterého se zapojilo celkem 12 škol z regionu, je pro žáky či týmy žáků vybrat si oblíbenou knihu a přesvědčit ostatní posluchače, aby si ji také přečetli. Posluchači mohli být děti ve třídě či ve škole. Volba způsobu prezentace knihy je ponechána na samotných žácích a je velmi volná. Mohou prezentovat jakýmkoli způsobem – např. powerpoint, výtvarné, divadelní či hudební zpracování, komiks, natočení videa atd.

Nyní se blížíme do finále samotné akce, kdy nám vybraní zástupci z jednotlivých škol budou prezentovat své knihy na společném setkání všech 12 zapojených subjektů. Závěrečná přehlídka “A tohle už jsi četl?”  se bude konat v pátek 13. května 2022 v sále Brillovky (3. patro) v Rožnově pod Radhoštěm.  Akce byla rozdělena na dvě části. V první části budou své knihy prezentovat žáci z 1. stupně základních škol a následně budou prezentovat žáci z 2. stupně základních škol.

Více informací o akci naleznete pozvánce zde: mapii_pozvanka_literarni-klani_13-5-2022a